Не викликайте вовка з лісу!
Відкритий лист до Леоніда Кравчука

Василь Овсієнко

Від редакції. Ми дуже рідко друкуємо чиїсь листи, тим паче звернення до тих чи інших політиків. Але цього разу вирішили порушити традицію, оскільки, здається, шановний Василь Овсієнко, колишній політв’язень, зачепив те найболючіше для нас усіх питання, від вирішення якого, без перебільшення, залежатиме доля країни, а отже, і наша з вами.

Панові екс-президенту України Леоніду Кравчуку

Звертається до Вас колишній в’язень сумління, який досі вважає себе в’язнем власного сумління. Тобто вважає себе зобов’язаним стояти на сторожі Правди і Честі.

Коли Ви перебували в КПРС, я сидів у політичних таборах. Закономірно, що не Вас я підтримав на виборах 1990 року, але визнав Вас як Президента, обраного більшістю народу. У часи свого урядування Ви здебільшого поводилися стерпно. Тому я проголосував за Вас на виборах 1994 року і шкодував, що прихильники Л.Кучми обшахраювали Вас.

Але під час виборчої кампанії 1999 року я переконався, що Ви не усвідомили, де побували. 31 травня того року я послав Вам листа з докорами, що Ви записалися в довірені особи кандидата на посаду голови столиці України, до людини неукраїнської культури, який нас, українців, має лише за об’єкт визиску. Найпростіший доказ того — він засипав нас, киян, дорогими листівками російською мовою. Я тоді спересердя написав Вам, що мені соромно, що Президент України став попихачем якогось Суркіса, що Ви принизили мою національну гідність.

Тоді Ви дуже низько впали в очах багатьох людей, які доти поважали Вас.

Але Ваше падіння на цім не зупинилося. Тепер Ви підтримуєте на посаду Президента України малограмотну людину, яка, як і чинний Президент Л.Кучма, навіть не вміє читати по-українському і взагалі стоїть поза будь-якою культурою – кримінального злочинця Януковича, на прізвисько Хам.

Кучма керує російським матом, і Ви його виправдовуєте — мовляв, довели чоловіка. Але як у чоловікові нема скверни, то вона ніяк не випорсне. А як керує на посаді Прем’єр-міністра дон Янукович (чи не іспанського він роду?), ми вже бачимо. 

Ви що, не усвідомлюєте, з ким тепер злигалися? Коли гряде Хам — то це дуже серйозно, в тому числі й для Вас особисто. Ви краще за мене знаєте, що Янукович є ставлеником донецьких кримінальних авторитетів, а вони керуються не законом і мораллю, а «понятіями». Люди, які не збрешуть, розказують, як Янукович «порозмовляв» з іншим карним злочинцем, Медведчуком: ударив його долонями по вухах. А по телевізору всі чули його обіцянки комусь там  «повідкручувати голови і повисмикувати ноги». Чисто кримінальні вчинки й вислови. Ставши Президентом, він усюди на місцях поставить до влади своїх людей, себто кримінальних авторитетів та залежних від них чиновників. Оці кримінальні методи керівництва стануть державними. І впину їм не буде. Під колесо репресій можете потрапити й Ви.

Кажуть, що за совєцьких часів не можна було стати навіть колгоспним бригадиром, маючи судимість. Але ми пам’ятаємо, як керували злочинці з «клікухами» Ленін, Троцький, Сталін, Свердлов, Молотов, Ягода. Тепер Ви нам пропонуєте Президента з двома судимостями і відверто кримінальною психологією? Жодна нація такого собі не дозволяє. Недавно чехи не допустили на посаду Президента кандидата, який 20 років тому збив машиною пішохода і мав за це два роки умовного покарання. Невже Ви думаєте, що українці гірші і стерплять таке приниження?

Пане Кравчук, схаменіться! Хоч колишня Ваша КПРС винищила найкращих людей і дуже низько опустила недобитки українського народу, але ж не настільки, щоб ми обрали собі відверто кримінальну владу. Ви самі не вірите, що спроможні чесно виграти вибори, тому намагаєтеся перекраяти Конституцію і виборчий закон, одурманюєте й шантажуєте виборців (особливо підприємців, які підтримують опозицію) та готуєте грандіозну фальсифікацію. Але ж, пане Кравчук, якщо народ не усуне узурпаторів конституційним шляхом, то він має природне право зробити це будь-якими іншими методами, бо ж джерело влади — таки народ. Ви давно не ходите по вулицях, тому не знаєте, що в народі вже закипає гнів. А ще ж є Західна Європа, яка не визнає Вас із Януковичем легітимними, є НАТО, яке, чого доброго, почне бомбити Вашу хамську державу, починаючи з Банкової і Донбасу, бо вона буде джерелом небезпеки для всього світу. Не викликайте вовка з лісу!

Пане Кравчук, я не вдаватимуся до дипломатичної фігури й не казатиму, що не розумію, навіщо Вам потрібна вся ця колотнеча з «конституційною реформою» і цей Янукович. До 1990 року Ви боролися не за незалежність своєї Батьківщини, а якраз проти неї. Незалежність упала на Вашу бідну голову як стихійне лихо, але Ви хитро вжили її не в інтересах усієї нації, а в інтересах компартійної номенклатури. За часів Л.Кучми влада переходить до рук криміналу, а Ви потураєте тому криміналові. Ви добре розумієте, куди штовхаєте свою Батьківщину, і серце Ваше не здригається. Бо Ви не є людина честі. Ви не покладете голову за свою честь, тим паче – за честь нації. Ви не є людина духу. Ви не знаєте, що це таке: офірно, безкорисливо й одержимо працювати на свій народ. Ви керуєтеся особистими інтересами. Я не хотів вірити, але то, мабуть, правду казали, що Ви, ще будучи на посаді Президента, елементарно прокралися з тим «Бласко», а тепер боїтеся відповідальності. Тому й хапаєтеся за депутатську недоторканність та ховаєтеся за спинами ще більших злодіїв, з якими пов’язані спільним гріхом.

Мені невимовно гірко, що Президент України не встояв на висоті, відведеній йому історією. Своєю поведінкою Ви тяжко ображаєте людську, громадянську і національну гідність мільйонів українців. Знову «сміються з України стороннії люде»! (Т.Шевченко).

Пане Кравчук, схаменіться, не ганьбіться в очах людей і не ганьбіть українського народу. 

Сьогодні настав Великий піст. Попостуйте хоч би з тиждень та підіть до сповіді, покайтеся в гріхах своїх, візьміть обітницю надалі жити на одну зарплату або пенсію. Вона у Вас достатня. Відмовтеся від підтримки Януковича. Вийдіть із СДПУ(о), яка, здобувши 5% голосів, уже узурпувала половину влади. Екс-президентові слід бути поза партіями. Я не маю права говорити за народ, але знаю, що Бог покаянців любить. То й люди Вам простять. А ні – то заплюють.

Ще раз кажу: чесних виборів Ви з Януковичем не виграєте. А якщо сфальшуєте, то все одно з виборчої кампанії люди винесуть тверде переконання, що й Кравчук — з тієї самої банди. Вас боятимуться, але ненавидітимуть. А в атмосфері ненависті Ви довго не протримаєтеся.

23 лютого 2004 року
Щиро Василь Овсієнко,

член Української Гельсінкської групи з листопада 1978 року, суджений 1973-го, 1979-го і 1981 років, 13,5 року ув’язнення, реабілітований згідно із законом УРСР від 17 квітня 1991 року, лауреат премії імені Василя Стуса 2000 року в галузі публіцистики.

Джерело: "Без цензури" — Громадсько-політичний тижневик №8, 27 лютого 2004 року
(http://gazeta.razom.org.ua/?nId=377)


Зміст   "П'ята колона" крокує Україною   П'ята колона в парламенті   Дволика "порядність"   Ціна зради   Чи настане судний день для КПУ?   Інформаційна війна проти Віктора Ющенка   За скільки продали Чорновола   О роде суєтний, проклятий!   Дволикий Янус у парламенті   Не іменуй мене поетом   Дмитро Павличко. СудPsend kept free because of these great sponsors.a..

Other Sponsors

electrical connectors, Mangosteen Juice, real estate short sale, Jupiter FL real estate,

Furniture Markdown

Great Deals on furniture - Free Shipping!
Discount Furniture
Daybeds
Metal Beds
Platform Beds
Futons

Y-Net Wireless Internet

Denver area high speed wireless privider.
Colorado High Speed Internet, Wireless Internet Denver, VOIP Denver CO, T1 provider Denver, Denver Wireless ISP , Denver Internet Access,

Dog House Technologies

Doghouse Techonologies is located in Tampa Bay FL and offer professional web design, ecommerce development and custom application design for the internet.
Tampa Bay Web Design, E-Commerce Web Design, Tampa Bay Search Engine Marketing, Tampa Web Hosting, Florida Web Design, Custom Application Development, Search Engine Optimization,