Книга про трагедію народу

Є книжки, які, відтворюючи з величезною художньою силою правду життя, стали істинними документами тієї чи іншої епохи. Відображені тут події не прикриваються бодай димовою смужкою оманливості чи словоблудства. Кожен факт, узятий з реальності, не просто осмислений письменником, а вивірений його серцем. Відтак — совістю... До таких книжок належить роман Василя Барки “Жовтий князь”.

Твір відображає страшні події голодомору в Україні 1932-1933 років. Символічний образ роману — Жовтий князь — втілює в собі руйнівну сатанинську силу тієї “збільшовиченої” ери. Саме комуністична партія Радянського Союзу зорганізувала й провела цю широкоформатну, що весь світ струснула своєю жорстокістю, “акцію”. “Вся силенщина надвигнулася, — говорить автор у передмові до роману, — подібно до навали Батия, переважно на Україну і Кубань, справжньою війною проти безоружного і беззахисного народу. Жертв нападу виявилося без порівняння більше, ніж за весь час війни Гітлера проти Західних держав”.

Ніколи не загоїться і не виболить у серці нашого народу пекуча й важка рана, заподіяна йому голодомором 1932 — 1933 років. Посипані попелом народної пам'яті його події не розвіються у віках жодними поривами часу. Одні лише новітні українські комуністи, спадкоємці “славної” КПРС, силкуються (що красномовно доводять досі), перекласти вину за скоєння масового злодіяння своїми попередниками на стихійне лихо. Проте український народ знає “натхненника, організатора й виконавця” цієї трагедії. “Спільними зусиллями, я певен, нам удасться, — зазначає у передмові до перевидання роману “Жовтий князь” Микола Жулинський — домогтися визнання Організацією Об'єднаних Націй голодомору 1932-1933 років в Україні як геноциду українського народу і вшанування хвилиною мовчання, проголошеною найвищою світовою радою — ООН”.

Василь Барка, який від 40-х років жив і творив за кордоном, зокрема в США, написав роман на фактологічному матеріалі. “Власні враження, — стверджує автор, — доповнювалися спогадами багатьох співвітчизників: спершу, до війни, це зберігалося в пам'яті, а починаючи від 1943 року, покладалося в записи”. Час створення роману — 1958-1961 роки. Твір було видано 1968 року в Нью-Йорку. Днями ВАТ “Видавництво “Київська правда” перевидало роман “Жовтий князь” Василя Барки, цього дивовижного українського письменника, чиє серце нещодавно перестало битися.

Перевидання книжки у “Київській правді” здійснено на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за Національною програмою випуску суспільне необхідних видань.

Тарас Сергійчук
письменник

Вечірній Київ, №74 (17064) 27 травня 2003 р.


Василь Барка. “Жовтий князь”. ЗмістPsend kept free because of these great sponsors.a..

Other Sponsors

electrical connectors, Mangosteen Juice, real estate short sale, Jupiter FL real estate,

Furniture Markdown

Great Deals on furniture - Free Shipping!
Discount Furniture
Daybeds
Metal Beds
Platform Beds
Futons

Y-Net Wireless Internet

Denver area high speed wireless privider.
Colorado High Speed Internet, Wireless Internet Denver, VOIP Denver CO, T1 provider Denver, Denver Wireless ISP , Denver Internet Access,

Dog House Technologies

Doghouse Techonologies is located in Tampa Bay FL and offer professional web design, ecommerce development and custom application design for the internet.
Tampa Bay Web Design, E-Commerce Web Design, Tampa Bay Search Engine Marketing, Tampa Web Hosting, Florida Web Design, Custom Application Development, Search Engine Optimization,